Oslavy 25. výročí novodobého Pionýra

Jak tráví pionýři ze Švermova měsíc oslav 25 let vlastní cestou? Od 17. 4. do 17. 5. probíhají různé aktivity po celé republice. Prostě Pionýři oslavují narozeniny.
Hned 17. dubna jsme vyrazili do divadla Brodway. Hráli super muzikálu“ Mýdlový princ“. Je to úžasný zážitek. Muzikál plný legrace, tance a písní. Všichni bez rozdílu věku od 9 let do 70 se moc a moc bavili.
23. 4. jsme pořádali dvě akce pro širokou veřejnost. Kuličkový král o 25 hliněných kuliček u naší klubovny byl velice úspěšný. Zúčastnilo se ho kolem 30 dětiček. Soutěžili jsme v 7 disciplínách. Nejvíce bodů získali Filip Krása, Martina Cajthamlová, Tomáš Starý, Nela Melčová, Jan Starý, Vítek Babuka, Kačka Štefanová, Eliška Rybová, Lucka Čermáková. A co jsme vyhráli? No přeci 25 hliněných kuliček a spoustu bonbonů.
Pokračovali jsme jarní čajovnou. Počasí nám přálo, tak jsme se usadili na zahradě pod pergolou. Uvařili jsme si čaj a přinesli překvapení - koláčky s pětadvacítkou. Moc nám chutnaly.  Celý den se moc vydařil.
Už se těšíme na akce v květnu
7. - 10. 5. brigáda na táborové základně Mrtník. Všechny srdečně zveme k účasti.
15. 5. setkání vedoucích pionýra, kteří vedli děti ve Švermově od založení až po současnost. Setkání se koná od 17hodin do 19hodin v domě dětí ve Švermově. Ozvěte se na telefon 724735598 nebo e-mailem
alenasefflova@seznam.cz